SALIPAZARI’NDA KESTANE BALI HASADI BAŞLADI

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
SALIPAZARI’NDA KESTANE BALI HASADI BAŞLADI

Türkiye’de ender olarak üretimi yapılan Kestane Balının ilk hasadı Salıpazarı İlçesine bağlı Tahnal Mahallesinde Mustafa Torun' a ait arılıkta gerçekleştirildi.

Tahnal Mahallesinde yapılan bal hasadına Salıpazarı Kaymakamı Meriç Dinçer, Belediye Başkanı Halil Akgül, Samsun Tarım Orman İl Müdürü Sayın İbrahim Sağlam, Samsun Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Rasim Kaplan, Samsun Orman İşletme Müdürü Menderes Özkolay, Salıpazarı Tarım ve Orman Müdürü Niyazi Özdal, Salıpazarı Ziraat Odası Başkanı Zafer Ersoy, Terme Orman İşletme Şefi Musa Kalkan, Salıpazarı Orman İşletme Şefi Güven Küçük ve arı yetiştiricileri katıldı.

SAHTE KESTANE BALINA DİKKAT!

Kestane balının antioksidan içermesi nedeniyle astım bronşit gibi hastalıklara iyi geldiğini ve oldukça rağbet gördüğünü belirten Samsun Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Rasim Kaplan,”Hastaları için kestane balı soranlar oluyor. Bazı satıcılar içerisinde kestane aroması bulunan balları kestane balı diye vatandaşlara satıyor.İçlerine glikoz, şeker ya da mısır şurubu, boya, koku ve çeşitli kimyasal maddelerle sahte ürünler satıyorlar. Bu konuda vatandaşlar duyarlı olsun, aldanmasın” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:
Sağlık Bakanı Koca. İnsani ve Sağlık Acil Durumlarına Hazırlık DSÖ Ofisi'ni İstanbul'da hayata geçiriyoruzÖnceki Haber

Sağlık Bakanı Koca. İnsani ve Sağlık Aci...

2 KARDEŞTEN BİRİ TUTUKLANDISonraki Haber

2 KARDEŞTEN BİRİ TUTUKLANDI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar