MHP’DEN SÖZLEŞMELİLERE KADRO TEKLİFİ

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
MHP’DEN SÖZLEŞMELİLERE KADRO TEKLİFİ
​​​​​​​MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B statüsünde çalışan ve Belediyelerde sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta olan personellerin memur kadrolarına atamalarının yapılması için kanun teklifi verdi.

Daha öncede MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan sözleşmeli personele kadro ve ek gösterge konusunu TBMM gündemine getirmişti. Haber için tıklayınız.

Teklifimizin 1. Maddesi ile 14/7/1965 tarih ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na Geçici 47. Madde eklenerek kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4. maddesinin (B) fikrasına göre çalışan personellerin ve 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 49. maddesinin üçüncü fıkrası hükümlerine göre Belediyelerde sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta olan personellerin memur kadrolarına atamalarının yapılması ile buna ilişkin usul ve esaslar belirlenmektedir.

Teklif ile; kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin B fıkrası ve belediyelerde 5393 sayılı Belediye Kanununun 49 uncu maddesinin üçüncü fıkrası hükümlerine göre sözleşmeli olarak istihdam edilen personelin, memur kadrolarına atanmaları amaçlanmaktadır.

 

Anahtar Kelimeler:
SALIPAZARI’NDA HELİKOPTER PİSTİNE İLK İNİŞÖnceki Haber

SALIPAZARI’NDA HELİKOPTER PİSTİNE İLK İN...

SALIPAZARI’NDA MASKE VE MESAFE DENETİMİSonraki Haber

SALIPAZARI’NDA MASKE VE MESAFE DENETİMİ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar