MEYVE ÜRETİCİSİNE DESTEK

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
MEYVE ÜRETİCİSİNE DESTEK
Samsun Büyükşehir Belediyesi, üreticilere verdiği destek ile çiftçilerin Akdeniz meyve sineğine karşı zararını önlemeyi hedefliyor.

Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı tarafından üreticilere Akdeniz meyve sineği kitlesel yakalama tuzağı dağıtıldı.

Daire Başkanı Mehmet Akif Özdemir, Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Sağlam ve üreticilerin katıldığı törenle 100 çiftçiye 1880 meyve sineği tuzağı teslim edildi.

Çatalarmut Mahallesi'nde yapılan dağıtım töreninde konuşan Özdemir, tuzakların yıllık 2 bin tonun üzerinde meyve üretimi yapan üreticilere dağıtıldığını söyledi.

Akdeniz meyve sineğinin verdiği zararın büyük ekonomik kayba neden olduğunu belirten Özdemir, "İlkadım ve Atakum ilçelerimizde meyve üretimi yapan üreticilerimize Akdeniz meyve sineği tuzaklarının dağıtımını yaptık. Tüm üreticilerimize verimli ve bol bereketli bir yıl diliyorum. Geçen yıl dağıtımı yapılan bu tuzaklar sayesinde üretimde yaşanan 3 milyon lira zararın önüne geçilmişti. Bu yıl da aynı başarının sağlanması için tuzakları üreticilerimize dağıttık." dedi.

Anahtar Kelimeler:
SAMSUN’DA KAZA! 8 YARALIÖnceki Haber

SAMSUN’DA KAZA! 8 YARALI

Türkiye'de son 24 saatte 924 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 16 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 219 bin 641, can kaybı 5 bin 491 oldu.Sonraki Haber

Türkiye'de son 24 saatte 924 kişiye&nbsp...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar