SAMSUN’A 37 MİLYONLUK SAĞLIK YATIRIMI. PAZARTESİ AÇILIYOR

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
SAMSUN’A 37 MİLYONLUK SAĞLIK YATIRIMI. PAZARTESİ AÇILIYOR
Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin 37 milyon TL’lik yatırımla tamamlanan, 95 poliklinik ve 56 destek ünitesine sahip yeni poliklinik binası 22 Haziran Pazartesi günü hizmete giriyor.

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin 37 milyon TL’lik yeni poliklinik binası 22 Haziran’da hizmete giriyor. Yeni binayla aktif hizmet verilecek poliklinik sayısının 50’den 95’e, bakılan hasta sayısının da 3000-3500’ten 6 binin üzerine çıkacağını ifade eden Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, eski binada ortalama 9 metrekare olan poliklinik odalarının yeni binada 24 metrekare olacağını kaydetti.

EN ÖNEMLİ YATIRIM

Oruç, 27.650 bin metrekare  alan üzerine kurulan binanın tamamlanmasıyla Sağlık Bakanlığı’nın ildeki önemli yatırımlarından birinin daha hizmete girmiş olacağını, modern bir yapıya ve nitelikli fiziki koşulları sahip tesisin hastanede sunulan hizmet kalitesinin artmasına büyük katkı sağlayacağını söyledi.

6 BİNİN ÜZERİNDE HASTAYA BAKILACAK

Yeni binayla aktif hizmet verilecek poliklinik sayısının 50’den 95’e, bakılan hasta sayısının da 3000-3500’ten 6 binin üzerine çıkacağını ifade eden Oruç, eski binada ortalama 9 metrekare olan poliklinik odalarının yeni binada 24 metrekare olacağını, poliklinik binası içinde tüm görüntüleme ve tetkik alanlarının da yer alacağını, hastaların binanın içinde bir başka bölüme başvurmalarına gerek olmadan tüm işlemlerini tamamlayabileceklerini ifade etti.

GELENEKSEL TAMAMLAYICI TIP POLİKLİNİĞİ

Geleneksel Tamamlayıcı Tıp Polikliniği’nin de sunulan sağlık hizmetleri arasında yer alacağını söyleyen Oruç, bu poliklinikte günümüzde başta Japonya, Kore, Çin olmak üzere Rusya ve Avrupa’da da uygulanan tedavide arı ve arı ürünleri, bal, propolis, polen, arı sütü ve arı zehrinin kullanılacağını belirtti.

SAĞLIK PERSONELİNE BÜYÜK KOLAYLIK

Poliklinik binasında sağlık personellerinin en önemli isteklerinden biri olan ve 125 çocuğumuzun faydalanacağı bir kreşin de bulunduğunu söyleyen Sağlık İl Müdürü Oruç, bodrum, zemin dâhil 4 kat olarak planlanan binada mahkûm polikliniği, genel arşiv, personel yemekhane, kafeterya ve mescit gibi ek bölümlerin de bulunacağını, ayrıca mevcut otopark alanına 200 araçlık yeni bir otopark ekleneceğini, çevre düzenleme çalışmaları çerçevesinde de hastane bahçe bölümüne 545 adet ağaç dikileceğini söyledi.

YATIRIMLAR ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

Sağlık Bakanlığının Samsun’da yatırımlarının aralıksız devam ettiğini belirten Oruç, halen inşaatları süren hastane ve aile sağlığı merkezlerimizin de bu yıl içinde tamamlanmasıyla Samsunlulara daha nitelikli sağlıklı hizmeti sunma şansına sahip olacaklarını vurguladı.

 


4 İLÇEYE ‘ATIK SU ARITMA TESİSİ’ KURUYORÖnceki Haber

4 İLÇEYE ‘ATIK SU ARITMA TESİSİ’ KURUYOR

BU İŞİ YAPMADAN BİR KEZ DAHA DÜŞÜNÜN! JANDARMA BOŞ DURMUYORSonraki Haber

BU İŞİ YAPMADAN BİR KEZ DAHA DÜŞÜNÜN! JA...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar