Salıpazarı Belediye Başkanı Karaca’ya ilk eleştiri kızından geldi.

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Salıpazarı Belediye Başkanı Karaca’ya ilk eleştiri kızından geldi.
Abone ol
Samsun'da Salıpazarı Belediye Başkanı Refaettin Karaca’ya kızından sokak hayvanları eleştirisi: Sokaktan köpek toplamak hiçbir zaman çözüm olmadı.

'BARİ SİZE ANLATALIM...'

Samsun'un Salıpazarı İlçesi Belediye Başkanı Refaettin Karaca, göreve geldiğinden bu yana ilk kişisel eleştiriyi kızı Tuğba Nur Karaca'dan aldı. Sokak hayvanları ile ilgili görüşlerini belirten Tuğ Nur Karaca, "Bir önceki yönetime anlatamadık bari size anlatalım" diyerek çözüm önerilerini sıraladı ve "Sokaktan köpek toplamak hiçbir zaman çözüm olmadı" dedi.

SAHİPSİZ HAYVANLAR İÇİN

İlçenin önemli yayın organı Habersal’dan canlı yayınlanan Belediye Meclisi'nin haziran ayı toplantısını takip eden Belediye Başkanı Refaattin Karaca’nın kızı Tuğba Nur Karaca, babasını eleştirdi. Salıpazarı’nda sahipsiz hayvan sayısının kontrol edilmesi için mücadelesi ile tanınan Tuğba Nur Karaca, yayının altına yaptığı yorumda, “Sahipsiz hayvan sayısının kontrol altına alınması için ivedi şekilde harekete geçmeniz gerekiyor. Bir önceki yönetime anlatamadık size anlatalım. Malum üçüncü meclis toplantınızdı ve yine gündeme alınmadı” ifadesiyle sitemlerini iletti.

DAHA FAZLA NAKİL ARACI

Tuğba Nur Karaca ayrıca konuyla ilgili şu görüşleri ve önerileri sıraladı:

“Nakil aracını daha fazla beklemeden tedarik etmeniz gerekiyor. Kiralama usulü de olsa. Çalışmayan bir araç devraldınız haklısınız. Ancak kaybedecek zaman yok. Özellikle kırsaldan başlamak üzere hızlı bir şekilde kısırlaştırmaya başlamanız gerekiyor.

İLÇE TARIM'I ÇALIŞTIRIN!

Lütfen ne iş yaptığını bir türlü bilemediğimiz ilçe tarımı çalıştırın. Vatandaş köylerden köpek terk ediyor ve ilçe tarım uyuyor. Bugün hayvanı çipletmemenin cezası 5772 TL, terk etmenin cezası ise 9623 TL. Başıboş kurumların ve sorumsuz vatandaşların yaratmış olduğu problemlere toplum olarak katlanmak zorunda değiliz. Bir zahmet hayvanını çipletmemekte ısrar edene ve terk edene kanunda belirtilen yaptırımları uygulasınlar.

KANGAL İLE ANAOKULU ÖNÜNE GİDİLMEZ

Bunun için muhtarlarla bir çalışma yapılıp özellikle kırsaldaki üretim durdurulabilir. Vatandaş çipleme ve kısırlastırmanın önemi hakkında bilgilendirilmeli ve teşvik edilmeli. Malum salı ve cuma günleri ilçeye kırsaldan atılan hayvanların haddi hesabı yok. Adam kangalı boynunda tasmasıyla anaokulunun önüne atıp gidememeli. Uygulayın cezaları.

EYLEM PLANI YAPIN, SADIK KALIN

Belediye ve ilçe tarım hakkıyla görevini yerine getirdiğinde zaten sokak hayvanı diye bir şey kalmayacak. Bir önceki yönetime anlatamadık evet. Ama sizde artık özellikle araç sıkıntısını çözün. Gerekirse olağan üstü toplanın. Madem vatandaşlar bu kadar mustarip kaymakamlık, belediye başkanlığı, ilçe tarım müdürlüğü, muhtarlar, yerel hayvan koruma görevlileri bir toplantı yapsın ve bir eylem planı oluşturularak plana sadık kalınsın. Sokaktan köpek toplamak hiçbir zaman çözüm olmadı. Köyleri kontrol altına almadığınız sürece popülasyonu kontrol altına alamazsınız."

BAŞKANDAN KIZINA: TEŞEKKÜR EDİYORUM

Belediye Başkanı Refaettin Karaca ise her türlü eleştiriye açık olduklarını söyleyerek, “Hassasiyetlerin farkındayız ve bu sorunu önceliklerimizin arasına aldık. En kısa zamanda söz veriyoruz bu sorunu çözeceğiz. Ayrıca eleştirisinden dolayı da kızıma teşekkür ediyorum” dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 9
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Salıpazarı’nda “Her Gönüle Bir Okul Projesi”Önceki Haber

Salıpazarı’nda “Her Gönüle Bir Okul Proj...

Jandarmanın Dikkatinden Kaçmadı!Sonraki Haber

Jandarmanın Dikkatinden Kaçmadı!

Haber Yorumları

 • Niyazi Özdal06-06-2024 10:42

  Kurumumuza atfen yazılan yazı eleştiri maiyetinde değil ,kurumun yapmış olduğu iş ve işlemleri görmemezlikte gelmektir ,Kurum ve çalışanlarına haksızlık yapılmaktadır ayrıca kurumumuzun ne iş yaptığını gerçekten bilmiyorsanız sizleri bir kahvemizi içmeye davet eder kurum faaliyetleri hakkında bilgilendirme yapabiliriz.

Yorum Yazın

Salıpazarı’nda Sel Felaketi Sonrası Yaralar Hızla Sarılıyor
Salıpazarı’nda 5 Kilo 500 Gram Esrar Ele Geçirildi
CHP’li Murat Çan “İktidar, Fındık Üreticisini Kaderine Terk Etti”
BBP Genel Başkan Yardımcısı “Salıpazarı’nı Yalnız Bırakmayacağız”
Başkan Aşure Dağıttı
Milletin Zaferi Meydanlarda Kutlandı
Hainlere Fırsat Vermedik, Vermeyeceğiz
Boğulan İmam İçin Hava Ambulansı Geldi
Başkan Karaca Sahada
Kaymakam Salıpazarı’na Veda Ediyor
Salıpazarı’nda Ahşap Ev Kül Oldu
Salıpazarı'nda 'Baraj' Bilmecesi
Çarşamba’da Kaza! Teker Koptu
SAĞANAK YAĞIŞ SALIPAZARI'NI VURDU! FELAKETİN EŞİĞİNDEN DÖNÜLDÜ
YÜZDE 90 GÖRME ENGELİ GENÇ SOSYAL MEDYA UZMANI KEREM KUZU, YAPAY ZEKA İLE TÜRKİYE A MİLLİ FUTBOL TAKIMI İÇİN BİR ŞARKI YAPTI
Belediyenin Makam Odası Haczedildi
Salıpazarı’nda Yüzme Eğitimleri Başladı
Salıpazarı Kaymakamı tayin oldu
Salıpazarı Halkının Birlik Ve Beraberlik Günü
Samsunspor 59 Yaşında