Cevat Öncü: Gençlerimizin Donanımlarını Artıracağız

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Cevat Öncü: Gençlerimizin Donanımlarını Artıracağız
Abone ol
CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, “Gençlerin iş ve istihdam olanaklarını artırmak için ‘Enstitü Samsun’ kuracağız. ‘Enstitü Samsun’ bünyesinde nitelikli, kaliteli eğitimler vereceğiz, gençlerimizin donanımlarını artıracağız. Bu konuda üniversitelerimizle, Milli Eğitim Bakanlığı ile iş birliği yapacağız” dedi.

CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, Asrın İş insanları Derneği (ASRİAD) Samsun Şubesi üyeleri ile kahvaltıda bir araya geldi. ASRİAD Samsun Şube Başkanı Tuncay Bulut ve yönetim kurulu üyeleriyle sohbet havasında geçen programda konuşan Cevat Öncü, işsizlikten, hayat pahalılığından bahsettiğinde, “Büyükşehir Belediyesinin işsizlikle, hayat pahalılığıyla ne ilgisi var?” diye haklı sorular aldığını vurgulayarak, “Aslında çok ilgisi var. Ancak bugüne kadar ilgilenen olmamış. Büyükşehir belediyelerinin olanakları, bütçeleri oldukça geniş. Gelirleri yeterli. Belediye başkanları tercihlerini işsizlikle ve hayat pahalılığıyla mücadele anlamında ortaya koymamışlar. Onun için yadırganıyor. Ama bizim yönettiğimiz Samsun Büyükşehir Belediyesi, yeni iş alanlarının açılması ve işsizliğin azaltılmasıyla ilgili konularda çok ama çok önemli adımlar atacak” dedi.

Kuracakları ‘Enstitü Samsun’ ile gençlere ve işsizlere meslek edindirme anlamında uzun süren nitelikli eğitimler verileceğini vurgulayan Öncü, “Sertifikalı, nitelikli elemanlar, ara elemanlar yetiştireceğiz. Bugün iş insanları, çalıştıracak nitelikli personel bulamamaktan yakınıyor. Bir tarafta da iş arayan yığınlar var. Biz iş ve istihdam sağlamak için ‘Enstitü Samsun’ kuracağız. ‘Enstitü Samsun’ bünyesinde nitelikli, kaliteli eğitimler vereceğiz, gençlerimizin donanımlarını artıracağız. Bu konuda üniversitelerimizle, Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği yapacağız. İlçelerde de ofisler açacağız. Ulaşamadığımız yerlerde de online eğitimler vereceğiz” diye konuştu.

Trafik sorunundan, ulaşım ve ulaştırmaya, üretimden istihdama, tarımdan hayvancılığa, sosyal belediyecilikten, turizm, kültür, sanat ve spora kadar birçok alanda yapacakları projeleri ASRİAD üyelerine anlatan Cevat Öncü, “Bizim yöneteceğimiz Samsun Büyükşehir Belediyesi, bugünkü gibi sadaka kültürüyle, çok ağlayana, çok bağırana değil, muhtarlarımızdan alacağımız istihbaratla ve bilgilerle gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşacak. Bu ailelerimizin çocukları tespit edilecek, Samsun Büyükşehir Belediyesi sürekli ve yeterli miktarda burs verecek. Sosyal belediyeciliği gözümüzün önüne koyacağız. Belediyeler sadece yol yapan, köprü yapan, park yapan, asfalt yapan beton anlayışından dönüp, vatandaşına bakacak, vatandaşının derdine çare bulacak” ifadelerini kullandı.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Alim Çakır “Gücümüz Yoksa, İnancımız Var”Önceki Haber

Alim Çakır “Gücümüz Yoksa, İnancımız Var...

Salıpazarı Ak Parti ve MHP Meclis Üyesi Adayları Belli OlduSonraki Haber

Salıpazarı Ak Parti ve MHP Meclis Üyesi...

Yorum Yazın

Alperenler Salıpazarı’nı Coşturdu
Salıpazarı Yolunda Kaza!
Salıpazarı Meydanda Kucaklaştı
Salıpazarı’nda Kaza! 5 Yaralı
Başkan Karaca’dan Bayram Mesajı “Mesafeleri Kaldıraracağız”
Karaca Göreve Başladı
Salıpazarı’nda Belediye Meclis Üyeleri Belli Oldu
Salıpazarı’nda Karaca Dönemi
YSK Salıpazarı Kararını Açıkladı
Salıpazarı’nda Muhtarlık Yarışı! Hangi Mahallede Kimler Kazandı?
Başkan Halit Doğan Görevi Devraldı
Habersal Gazetesi, Halil Akgül'e Özel Bir Sürpriz Yaptı
Salıpazarı’nda Mahalle Mahalle Seçim Sonuçları
Hüseyin Dündar Mazbatasını Aldı
Seçim Kurulu MHP’nin İtirazı Ret Etti
Çarşamba’da Muhtarlık Seçimlerinde Cinayet
MHP Salıpazarı Seçim Sonuçlarına İtiraz Etti
Osman Yüksel, Oyunu Kullandı
Karaca, Baba Ocağında Oy Kullandı
Alim Çakır Oyunu Kullandı