BAŞKAN AKGÜL, ‘BİR DAHA KABUS YAŞAMAK İSTEMİYORUZ’

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
BAŞKAN AKGÜL, ‘BİR DAHA KABUS YAŞAMAK İSTEMİYORUZ’
​​​​​​​Salıpazarı’nda yaşanan sel felaketlerinin ardından ilçede taşkınları önlemek amacı ile hummalı bir çalışma başlatıldı.

Son yaşanan ve 2 vatandaşın hayatını kaybettiği selden sonra Salıpazarı İçme ve Sulama Baraj İnşaatı, set duvar ve dere ıslah çalışmaları ile yıkılan köprülerin yeniden yapılması gibi çalışmaların bir kısmı tamamlandı bir kısmı ise devam ediyor.

Salıpazarı Belediye başkanı Halil Akgül, bir daha sel kabusu yaşamak istemiyoruz diyerek ilçedeki çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başkan Akgül, “2012 ve 2019 yılllarında iki büyük sel felaketi yaşadık. Geçen yıl maalesef iki can caybımızın yanında çok büyük maddi hasarlar meydana geldi. Yerel yönetim olarak selin yaralarını elimizden geldiğince hızlı sarmaya çalıştık. Selde yıkılan iki köprümüzü yeniden inşaa ederek halkımızın hizmetine sunduk. Son olarak ise hem su taşkınlarını önlemek hem de şehir içi araç trafiğini rahatlatmak amacı ile Bereket Mahallesini Yavaşbey Mahallesine bağlayan köprünün yerine yenisinin inşaat çalışmaları sürüyor. Yeni köprü tamamlandığında eskisi yıkılacak ve araçlar Cumhuriyet Meydanına girmeden Belediye binasının arkasından Yavaşbey ve Terme istikametine bu köprüden geçiş yapacak.”dedi.

Başkan Akgül, yaşanan sel felaketinin yaralarının sarılmasında kendilerine destek olan, milletvekillerine, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve çevre ilçe belediye başkanlarına da teşekkür etti.

Anahtar Kelimeler:
11 FETÖ ZANLISINA ADLİ KONTROLÖnceki Haber

11 FETÖ ZANLISINA ADLİ KONTROL

SAMSUN’DA SAHTE PARA OPERASYONU!Sonraki Haber

SAMSUN’DA SAHTE PARA OPERASYONU!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar