SAMSUN KORONAVİRÜS TABLOSU!.. VALİ OSMAN KAYMAK AÇIKLADI

Samsun Valisi Osman Kaymak, basın mensuplarına yaptığı açıklamada şehrin koronavirüs tablosunu açıkladı.

SAMSUN KORONAVİRÜS TABLOSU!.. VALİ OSMAN KAYMAK AÇIKLADI
SAMSUN KORONAVİRÜS TABLOSU!.. VALİ OSMAN KAYMAK AÇIKLADI HABERSAL

Kendisinin de test yaptırdığını ve sonucun negatif çıktığını kaydeden Vali Kaymak, " Bugüne kadar 782 vaka görüldü. 631 iyileşen hastamız var. 20 vatandaşımız yoğun bakımda 6 vatandaşımızda entübe.  Şuan hastanelerde 151 vakamız var" ifadelerini kullandı.

REHAVETE YER YOK

Samsun'daki bu tablonun dahada iyiye gitmesi için rehavete kapılmamak gerektiğini belirten Vali Kaymak, "Şuanda inişteyiz. Ama sıfırlamış değiliz. Samsunlu vatandaşlarımızdan mutlaka tedbirler konusunda hassasiyet gösterilmesini istiyorum " diye konuştu.

SAMSUN'DA MASKE SORUNU YOK

Samsun'da maske sıkıntısının yaşanmadığına vurgu yapan Samsun Valisi Osman Kaymak, "Tedbirlere uyulması gerekiyor. Maske ciddi bir sorun. Samsun'da biz on işçi ve fazlasını çalıştıran tüm kurumlarımıza maske dağımı yaptık. Kamu kurumlarımızda da bir maske sorunu bulunmamakta. Vatandaşlarımızın da maskeye ulaşma konusunda bi sıkıntısı yok. Samsunlu vatandaşlarımızın çok bilinçli olduğunu görüyorum. Maske kullanma bilinci oturdu. Maskeye erişimde sorunlar yaşandığı için ücretliye çevrildi. ben kimsenin bundan sonra maske bulamıyorum diyeceğini düşünmüyorum.  Sosyal mesafe ve maskeyle biz bu işi atlatacağız" dedi

BİZE DE BULAŞACAKTI

Sahada görev yaptıklarını bu nedenle risk grubunda olduklarını, mesai arkadaşlarında da pozitif vakaların görüldüğünü aktaran Vali Kaymak, "Ben de test yaptırdım.Yaklaşık bir ay önce Havza'da denetlemeye katılmıştım. Bir gün sonra denetlemeye katılan bir emniyet müdürünün testi pozitif çıktı. Ben de beraberdim. Filyasyon ekipleri biz talep etmeden bulaşma riskine karşı test yaptı. Biz de Allah'a şükür emin olduk. O gün ben maskeliydim ve sosyal mesafe kuralına uyarak korundum. O gün maskesiz olsaydım ve yakın olsaydım emniyet müdüründen bize bulaşacaktı" diye konuştu. 

SAMSUN KORONAVİRÜS VALİ OSMAN KAYMAK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MUHTARLAR DERNEK BAŞKANI HASAN YÜKSEL’İN BAYRAM MESAJI
MUHTARLAR DERNEK BAŞKANI HASAN YÜKSEL’İN BAYRAM MESAJI
BAŞKAN ZAFER ERSOY RAMAZAN BAYRAMI’NI KUTLADI
BAŞKAN ZAFER ERSOY RAMAZAN BAYRAMI’NI KUTLADI