EYÜP GÜLER’DEN HALKBANK'A TEPKİ! BÖYLE ESNAF VARSA HELAL OLSUN

SESOB Başkanı Eyüb Güler,"Daha önce kredi kullanmamış esnafa bu destek verilecek, böyle bir esnaf varsa helal olsun" dedi.

EYÜP GÜLER’DEN HALKBANK'A TEPKİ! BÖYLE ESNAF VARSA HELAL OLSUN
EYÜP GÜLER’DEN HALKBANK'A TEPKİ! BÖYLE ESNAF VARSA HELAL OLSUN HABERSAL

SESOB Başkanı Eyüb Güler, esnaf ve sanatkârlara Halkbank'tan sağlanan 25 bin TL nakit kredi imkânının, konoravirüs nedeniyle sıkıntıya düşen esnaf ve sanatkara bir fayda sağlamayacağını belirterek, "Daha önce kredi kullanmamış esnafa bu destek verilecek, böyle bir esnaf varsa helal olsun" dedi.

Samsun Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hacı Eyüp Güler, Covid-19 salgınıyla mücadele sürecinde ekonomik faaliyetlerine destek sağlamak amacıyla esnaf ve sanatkârlara yönelik Halkbank tarafından esnaf ve sanatkarlara 25 bin TL nakit kredi imkanı verilmesini değerlendirdi.

BU ŞARTLARI TAŞIYAN ESNAF YOK

Başkan Güler yaptığı açıklamada,  esnaf destek paketi kapsamında, bugüne kadar faiz destekli kredilerden yararlanmamış olan esnaf ve sanatkarların, bu imkandan yararlanabileceğini hatırlatarak, "Bu durumda şu anda hiçbir esnafımız bu krediden yararlanamaz. Çünkü bu şartlarda olan esnaf yok. Bu zamana kadar hiç kredi kullanmamış esnaf varsa, ben helal olsun diyorum. Çünkü Samsun'da kredi almamış esnaf olduğunu hiç sanmıyorum" diye konuştu.

25 BİN TL YETERSİZ

Kredinin limitinin 25 bin TL olmasını da eleştiren Güler, kredi miktarının da yetersiz olduğunu ifade etti. Güler,  "Mesleklere göre bir ayırım yapılmalıydı. Şu kesime 25 bin TL, şu kesime 100 bin TL şeklinde. Ödemeler için de 6 ay sonra başlamak üzere düşük faizle 5 senelik bir kredi verilmesi daha uygun olurdu. Ayrıca; daha önce kredi kullanmamış olma şartı da olmamalıydı" dedi.

 

 

HACI EYÜP GÜLER HALKBANK KREDİ ESNAF
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MUHTARLAR DERNEK BAŞKANI HASAN YÜKSEL’İN BAYRAM MESAJI
MUHTARLAR DERNEK BAŞKANI HASAN YÜKSEL’İN BAYRAM MESAJI
BAŞKAN ZAFER ERSOY RAMAZAN BAYRAMI’NI KUTLADI
BAŞKAN ZAFER ERSOY RAMAZAN BAYRAMI’NI KUTLADI