METRO SAMSUNLU KADINLARI BULUŞTURDU

​Metro Samsun Mağazası tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için organize edilen yemek yarışmasının kazananı belli oldu.

METRO SAMSUNLU KADINLARI BULUŞTURDU
METRO SAMSUNLU KADINLARI BULUŞTURDU HABERSAL

Edagül Bumin, 123 kişiyi eleyerek birinciliği elde etti. Metro Türkiye, ilk üçe giren yarışmacıları profesyonel şeflerin de tercih ettiği, Metro’nun kendi markaları gıda ürünlerinden oluşan bir hediye paketiyle ödüllendirdi.

8 Mart 2020 –Metro Türkiye Samsun Mağazası 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kadınlara özel yemek yarışması düzenledi. 123 kişinin katıldığı yarışmada iki farklı eleme yapıldı. Eleme sonunda Gastro Art Mutfak Akademisi’nde uygulamalı eğitime katılan 24 yarışmacının 5’i finale kalmaya hak kazandı. Zorlu geçen mücadelenin sonunda Edagül Bumin birinci sırayı alırken, ikinci Sevdican Demircan, üçüncü ise Gülden Dinger oldu.

Jüri koltuğunda Gastro Art Mutfak Akademisi Şefi Ercan Yılmaz, Anemon Hotel Executive Şefi Ali İhsan Güleryüz ve Samsun Morin Otel’in Şefi Hacı Kurt Sancı’nın oturduğu yarışma birbirinden lezzetli anlara sahne oldu.

Yarışmacılar 45 dakikalık final etabında heyecanla yeteneklerini sergiledi. Jürinin belirlediği ürünlerden farklı lezzetler ortaya çıkaran yarışmacılar yaptıkları yemekleri jürinin beğenisine sundu.

Metro Samsun Mağaza İşletme Müdürü Murat Erçin, yarışmanın finalinde kadınlar gününü kutlayarak elemelerin oldukça heyecanlı ve lezzetli geçtiğini belirtti. Erçin, "Metro Türkiye olarak Türk mutfağının ve değerlerinin daimiyetini sağlama, bunu gelecek nesillere aktarma amacı ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Biz kadın istihdamını destekliyoruz; kadın işletmecilerle, kadın tedarikçilerle çalışıyoruz. Bugün de Samsunlu kadınlar için bir araya geldik. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü de Samsunlu kadınların yeteneklerini sergilediği bir yemek yarışmasıyla kutlamak istedik. Yarışmamızda kadınların emeğinin karşılığında çok lezzetli yemekler ortaya çıktı. Hem yarışmamıza katılan Samsunlu kadınlara hem de böyle bir etkinlikte bizimle birlikte olan jüri üyelerimize çok teşekkür ediyoruz” dedi.

metro kadınlar günü yemek yarışması Gastro Art Mutfak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MUHTARLAR DERNEK BAŞKANI HASAN YÜKSEL’İN BAYRAM MESAJI
MUHTARLAR DERNEK BAŞKANI HASAN YÜKSEL’İN BAYRAM MESAJI
BAŞKAN ZAFER ERSOY RAMAZAN BAYRAMI’NI KUTLADI
BAŞKAN ZAFER ERSOY RAMAZAN BAYRAMI’NI KUTLADI