EĞİTİM BİR SEN KADINLAR GÜNÜ'NÜ KUTLADI

Eğitim Bir Sen Salıpazarı teşkilatı kadınlar günü programı düzenledi.

EĞİTİM BİR SEN KADINLAR GÜNÜ'NÜ KUTLADI
EĞİTİM BİR SEN KADINLAR GÜNÜ'NÜ KUTLADI HABERSAL

Programa Eğitim Bir Sen Salıpazarı Teşkilatı yönetim kurulu ve kadın öğretmenler katıldı. Programda açılış konuşması yapan Salıpazarı Eğitim Bir Sen Başkanı Ayhan Altun; "8 Mart Kadınlar Günü her ne kadar Amerika 'da dokuma fabrikasında emekçi kadınların ölümü üzerine başlamışsa da, bizler için kadınlarımızın değerini önemini hatırlattığı için önemli bir gündür. Cahiliye Dönemi Arabistanın da kız çocukları diri diri gömülürken, kızını omzuna alarak Mekke sokaklarında gezen bir peygamberin ümmeti olarak, kadınlarımız daima başımızın tacıdır.

Kurtuluş Savaşımız da kendi kazağı ile mermilerin üzerini örten ve kendisi donarak şehadet mertebesine ulaşan Şerife Bacı bizim için Türk kadınının asaletine önemli bir örnektir. Yakın tarihimizde 15 temmuz 'da vatanımız için gözünü kırpmadan şehit olan kadınlarımız bizlere bu asaletin bir dönem için değil tarih boyunca devam edeceğini net şekilde göstermiştir. Vatanımız için tarih boyunca fedakarlık yapan, şehit olan kadınlarımızı minnet ile yad ederek, kadınlar gününüzü kutluyorum, iyi ki varsınız" ifadelerini kullandı.

Salıpazarı Eğitim Bir Sen Kadın Kolları Başkanı Ayten Çeltekli ise "Kadınlar sadece Ülkemiz de değil dünyanın her köşesinde hem en merhametli, hem en güçlü hem de en asil bireylerdir. Dünya kadınlarının gününü kutluyor, güzelliklere vesile olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Eğitim Bir Sen salıpazarı kadınlar günü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MUHTARLAR DERNEK BAŞKANI HASAN YÜKSEL’İN BAYRAM MESAJI
MUHTARLAR DERNEK BAŞKANI HASAN YÜKSEL’İN BAYRAM MESAJI
BAŞKAN ZAFER ERSOY RAMAZAN BAYRAMI’NI KUTLADI
BAŞKAN ZAFER ERSOY RAMAZAN BAYRAMI’NI KUTLADI