ÇİFTÇİYE VE TARIMA BÜYÜK DESTEK VERİYORUZ

ÇİFTÇİYE VE TARIMA BÜYÜK DESTEK VERİYORUZ
ÇİFTÇİYE VE TARIMA BÜYÜK DESTEK VERİYORUZ HABERSAL

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Samsun'da çiftçimize 53.795.000 lira mazot ve gübre destek sağlandığını belirterek, ödemelerin çiftçilerin hesaplarına aktarıldığını  belirterek,  Daima çiftçilerimize en güzel imkanları sunmanın gayreti içerisinde olduk" dedi.

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Samsun'da Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) dahil olan çiftçilere, Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeli kapsamında mazot ve gübre desteği ödemelerinin yapıldığını belirtti. Başkan Aksu, "64 bin 858 işletmeye 2.019.691 dekar alana 43 milyon 795 bin 578 TL mazot, 10.000.000 TL gübre desteklemesi olmak üzere toplamda 53.795.000 TL destekleme ödemesi yapılmıştır" dedi. 

Samsun'un tarım üretimin yoğun yaşandığı illerden biri olduğunu ifade eden Başkan Aksu, "AK Parti'mizin iktidara geldiği günden bu yana tarıma ve çiftçiye büyük destek verdik. Daima çiftçilerimize en güzel imkanları sunmanın gayreti içerisinde olduk. Yılların ihmallerini gidererek Türkiye'yi tarımda büyüyen bir ülke yaptık. Tarımsal üretimi ekonomik boyutunun ötesinde stratejik bir sektör olarak değerlendirdik. Özellikle dört ovası ile Samsun tarıma dayalı sanayi bakımından da büyük bir avantaja sahip. Karadeniz havzasının en verimli ovaları bizde. Artık bu potansiyel harekete geçti. 17 yılda tarımsal hasıla yüzde 486 arttı. Türkiye,tarımdaki kalkınmasıyla artık 190 ülkeye tarımsal ürün ihraç eden bir ülke haline geldi. Tarım sektörü dünyanın en gelişmiş ülkeleriyle yarışır hale geldi.  Gençlerimize destek sağlayarak tarıma ilgilerini arttırdık. İnşallah hem şehrimizin hem de ülkemizin topraklarından bereket daha fazla artacak. Üreticilerimize şimdiden bereketli ve bol kazançlar diliyorum" diye konuştu.

REGAİP KANDİLİ MESAJI

Üç aylar ve Regaip Kandili dolayısıyla da mesaj yayımlayan Başkan Aksu, şu ifadelere yer verdi; "Ülkemizin, milletimizin, hemşehrilerimin ve İslam dünyasının Regaib Kandili'ni tebrik ediyor, mübarek üç ayların hayırlar getirmesini diliyorum. Rabbim birlik, beraberlik, huzur ve esenlik içinde milletimizi ve İslam dünyasını Ramazan'a ulaştırmayı nasip etsin."

ak parti samsun ersan aksu çiftçi tarım destek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MUHTARLAR DERNEK BAŞKANI HASAN YÜKSEL’İN BAYRAM MESAJI
MUHTARLAR DERNEK BAŞKANI HASAN YÜKSEL’İN BAYRAM MESAJI
BAŞKAN ZAFER ERSOY RAMAZAN BAYRAMI’NI KUTLADI
BAŞKAN ZAFER ERSOY RAMAZAN BAYRAMI’NI KUTLADI