BAŞKAN ERSOY’DAN BARAJ TEPKİSİ ‘GÖNDERİLEN PARA YAKIT MASRAFINA YETMEZ’

Samsun'da yıllardır yapılması planlanan ve geçtiğimiz aylarda çalışmalara başlandığı açıklanan 158 milyon lira maliyetli Salıpazarı Barajı'na bu yıl için 700 bin lira ödenek gönderildi. İlçe Ziraat Odası Başkanı Zafer Ersoy, "Bu komik ödeneklerle, baraj 10 yılda bitmez "dedi.

BAŞKAN ERSOY’DAN BARAJ TEPKİSİ ‘GÖNDERİLEN PARA YAKIT MASRAFINA YETMEZ’
BAŞKAN ERSOY’DAN BARAJ TEPKİSİ ‘GÖNDERİLEN PARA YAKIT MASRAFINA YETMEZ’ HABERSAL.NET

Salıpazarı Ziraat Odası Başkanı Zafer Ersoy yaşananlara tepki gösterdi. Sel felaketi sonrası verilen sözlerin tutulmadığını belirten Ersoy, "Baraj inşaatının karınca hızında ilerlediğini görüyoruz. Bakanlık komik ödenekler gönderiyor. Böyle giderse baraj inşaatı 10 yıllar sürer.

Burada bedel ödeyen çiftçi ve vatandaşlarımızdır. Bu ihmalkarlığı kabul etmiyoruz. Gönderilen ödenek araçların yakıt masrafına yetmez. Vatandaşlarımız verilen sözlerin tutulmasını bekliyor "ifadelerini kullandı. 

Devlet Su İşleri tarafından yapılacak barajın dolgu hacmi 470 bin m3, temelden yüksekliği de 68 metre olacak. Salıpazarı Barajı inşaatı işinin proje maliyeti 158 milyon 390 bin TL olarak belirlendi. Baraj, 15 bin 400 dekar alanda taşkınları önlemeye çalışacak. 

İŞTE SALIPAZARI BARAJINA GÖNDERİLEN ÖDENEK

dsi salıpazarı terme baraj zafer ersoy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KOAH'LI HASTALAR VİRÜSE DİKKAT!
KOAH'LI HASTALAR VİRÜSE DİKKAT!
MİNİKLERE MESLEK TANITIMI
MİNİKLERE MESLEK TANITIMI