SALIPAZARI’NDA ÜRETİCİLERE SİGORTA UYARISI

Salıpazarı’ndaki fındık üreticileri için önemli uyarı TARSİM'den geldi.

SALIPAZARI’NDA ÜRETİCİLERE SİGORTA UYARISI
SALIPAZARI’NDA ÜRETİCİLERE SİGORTA UYARISI HABERSAL.NET

Fındık ürünü için poliçe tanzimlerinin 10 Mart tarihinde sona ereceği hatırlatıldı. Üreticilere, devlet tarafından sağlanan yüzde 67'ye varan destekten faydalanmaları ve Tarım Sigortaları'nı yaptırmaları konusunda da uyarı yapıldı.

TARSİM tarafından Salıpazarı’nda üreticilere bilgilendirme toplanrısı yapıldı. Ziraat Odası Konferans Salonunda yapılan toplantıya Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Ziraat Odası Başkanı Zafer Ersoy,Muhtarlar Dernek Başkanı Hasan Yüksel, TARSİM Yetkilisi Erhan Karakuş, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Yetkilileri, Salıpazarı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri, Ziraat Bankası Şube Müdürü ve üreticiler katıldı.

TARSİM Yetkilisi Erhan Karakuş tarafından üreticilere konu ile ilgili bilgilendirme sunumu yapıldı. Toplantıda Tarım Sigortaları Havuzu'ndan (TARSİM) yapılan açıklamada, Türkiye genelinde fındık ürünü için poliçe tanzimlerinin 10 Mart tarihinde sona ereceği hatırlatılarak, üreticilere yüzde 67'ye varan Devlet desteğinden faydalanmaları ve Tarım Sigortaları'nı yaptırmaları konusunda uyarıda bulunuldu.

Üreticilerin ‘Fındık' ürünü için son günü beklemeden, bir an önce sigorta yaptırmalarının vurgulandığı açıklamada, öncelikle Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) kayıt olunması ya da kaydın güncellenmesi gerektiği, sonrasında ise Tarım Sigortası poliçesi düzenlemeye yetkili sigorta şirketlerinin acenteleri aracılığıyla, sigortanın kolaylıkla yaptırılabileceği bildirildi.

tarsim salıpazarı fındık sigorta
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KOAH'LI HASTALAR VİRÜSE DİKKAT!
KOAH'LI HASTALAR VİRÜSE DİKKAT!
MİNİKLERE MESLEK TANITIMI
MİNİKLERE MESLEK TANITIMI