RaDYo Player Yükleniyor...

OZAN ARİF'İN ANIT MEZARI TAMAMLANDI

Ülkücü Hareket'in efsane sanatçısı Ozan Arif'in anıt mezarı tamamlanarak Samsun Kıranköy Mezarlığı'na yerleştirildi.

OZAN ARİF'İN ANIT MEZARI TAMAMLANDI
OZAN ARİF'İN ANIT MEZARI TAMAMLANDI HABERSAL.NET

13 Şubat 2019 günü tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden ülkücü hareketin önde gelen sanatçısı Ozan Arif için, ölüm yıl dönümünde anma programı geçekleştirileceği belirtildi. Mezarı başında başlayacak olan anma programı daha sonra bir otelde devam edecek.

Anma programı öncesinde sanatçı için yapılan anıt mezarda, Samsun Kıranköy Mezarlığı'nda bulunan yerine yerleştirildi. Ozan Arif'in mezarı ünlü mimar Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp tarafından tasarlandı. Anıt mezarı yapan Osman Onuktav, "Tamamen el işçiliği ile 15 tonluk Muğla Leylak mermerini işleyerek, 7 ton ağırlığında olan mezarı 3 ayda yaptık. 13 Şubat 2020 seneyi devriyesine yetiştirdik" dedi.

3 HİLAL VE SAZ VAR

Usta Mimar Ahmet Vefik Alp'in çizimini yaptığı anıt mezarın mermerden yapılan ana gövdesinde Ozan Arif'in sanatçı kimliğini anlatan saz ve milliyetçi kimliğini yansıtan 3 hilal bulunuyor. Mezarın yan yüzlerinde ise sanatçının şiirlerinden birer kıta yer alıyor. Ayrıca mezarı çevreleyen bantın üstünde tarihte kurulmuş 16 Türk devletini temsil eden kabartmalar bulunuyor.

 

samsun ozan arif anıt mezar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
VİRÜS'TEN KORUNMAK İÇİN 10 ÖNERİ
VİRÜS'TEN KORUNMAK İÇİN 10 ÖNERİ
OTOBÜS DURAĞINA SIĞINAN KÖPEĞE SAHİP ÇIKTILAR
OTOBÜS DURAĞINA SIĞINAN KÖPEĞE SAHİP ÇIKTILAR