RaDYo Player Yükleniyor...

TERME’NİN KURTULUŞU SALIPAZARI BARAJI

Salıpazarı ve Terme ilçelerinde 22 – 23 Haziran 2019 tarihlerinde meydana gelen sel felaketinin ardından gözler Salıpazarı barajına çevrildi.

TERME’NİN KURTULUŞU SALIPAZARI BARAJI
TERME’NİN KURTULUŞU SALIPAZARI BARAJI HABERSAL.NET

Terme Belediye Başkanı Av.Ali Kılıç “Salıpazarı ilçesine baraj yapılması, Terme şehir merkezi ırmak yatağının 80 metreye çıkarılması halinde ilçemizde bir sıkıntı olmayacağını düşünüyoruz.”

"BARAJ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR"

Salıpazarı bölgesinde taşkınlığı önlemeye ve bölgedeki su ile ilgili eksikliği gidermeye ilişkin Salıpazarı Barajı projesinin başladığını belirten Başkan Kılıç, "Salıpazarı ilçesine baraj yapılması, Terme şehir merkezi ırmak yatağının 80 metreye çıkarılması halinde ilçemizde bir sıkıntı olmayacağını düşünüyoruz. 23 Ağustos’ta meydana gelen afette bu yataktan geçen su miktarı saniyede bin 500 metreküpe ulaşmıştı. Hem gündüz hem akşam 2 sel olmuştu.

Bizim Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yaptığımız görüşmeler sonucunda, burada çalışmalar yapıldı. Irmak yatağının 40 metrelik mesafesinde olan yaklaşık 18 parsel üzerinde 15-16 yapının istimlak edilmesiyle ilgili çalışmayı hızlandırdık. Bu taşkınların önlenmesi için ırmak yatağı 40 metreden 80 metreye çıkarılmalıdır" diye konuştu.

salıpazarı terme salıpazarı barajı ali kılıç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
VİRÜS'TEN KORUNMAK İÇİN 10 ÖNERİ
VİRÜS'TEN KORUNMAK İÇİN 10 ÖNERİ
OTOBÜS DURAĞINA SIĞINAN KÖPEĞE SAHİP ÇIKTILAR
OTOBÜS DURAĞINA SIĞINAN KÖPEĞE SAHİP ÇIKTILAR