Bu Numaraya Dikkat! '0216 922 02 81'

GSM operatörleri, internet ve şifreli TV yayınları gibi özel kuruluşlarla 'çözüm ortağı' olduklarını iddia eden '02169220281' numaralı hattan arayan müşteri temsilcileri, 'dolandırıcılık' girişiminde bulunuyor. Vatandaşların başı dolandırıcılarla dertte.

Bu Numaraya Dikkat! '0216 922 02 81'
Bu Numaraya Dikkat! '0216 922 02 81' HABERSAL.NET

Son zamanlarda GSM operatörleri, internet ve şifreli TV yayınları gibi özel kuruluşlarla sözleşmesi bulunan vatandaşların başı dolandırıcılarla dertte. Hemen hemen hergün '02169220281' numaralı hattan vatandaşları arayarak sözleşmelerinin bittiğini ifade eden kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, dolandırıcılık girişiminde bulunuyor.

ÇÖZÜM ORTAĞIYIZ DİYORLAR

Türk Telekom, Vodafone, D-Smart gibi çok sayıda özel kuruluşlarla sözleşmeleri bulunan vatandaşlar, taahhüdünün bitmesine yakın bir zamanda '02169220281' numaralı hattan aranıyor. Sözleşmeyi yenilemeyi uygun fiyatlarla teklif eden müşteri temsilcisi, sözleşmesi biten vatandaşların kişisel bilgilerine ise nasıl ulaştığı bilinmiyor.

Türk Telekom, Vodafone, D-Smart gibi şirketlerin çözüm ortakları olduklarını iddia eden dolandırıcılar, çok sayıda vatandaşı mağdur ederken, bilinçli vatandaşlar da internet ve sosyal medyada '02169220281' numaralı hattı 'dolandırıcı' olarak ifşa ediyor.

HER BİLGİYE SAHİPLER!

Ayrıca bu dolandırıcıların GSM operatörleri, internet ve şifreli TV yayınları gibi özel kuruşlarla sözleşmesi bulunan vatandaşların kişisel bilgilerine nasıl ulaştığı ise tam bir merak konusu. '02169220281' numaralı hattan arayan müşteri temsilcisi, sözleşme bitiş tarihi, sözleşme ve telefon numaraları ve fatura tutarlarına kadar çok sayıda bilgiye sahip.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNUN

Bu özel bilgilerin sözleşmeniz bulunan şirketler tarafından 'Kişisel Verilerin Korunması Kanunu' kapsamında gizli tutulması ve kesinlikle üçüncü şahıslarla paylaşılmaması gerekiyor. Bilinçli vatandaşlar, bu bilgilerin paylaşılıyor olmasından kaynaklı sözleşmesi bulunduğu şirkete yönelik Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunabiliyor.

gsm operatör dolandırıcı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KOAH'LI HASTALAR VİRÜSE DİKKAT!
KOAH'LI HASTALAR VİRÜSE DİKKAT!
MİNİKLERE MESLEK TANITIMI
MİNİKLERE MESLEK TANITIMI