RaDYo Player Yükleniyor...

'ÇARŞAMBA'DA HUKUKSUZLUK VAR'

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Avcı ve Terme Ziraat Odası Başkanı Ergün, Çarşamba'da yargı kararına rağmen inşaatı devam eden biyokütle enerji santrali ile ilgili suç duyurusunda bulunduklarını belirterek, "Lisans verilmemiş. Yargı durdurmuş. Buna rağmen inşat devam ediyor" dedi.

'ÇARŞAMBA'DA HUKUKSUZLUK VAR'
'ÇARŞAMBA'DA HUKUKSUZLUK VAR' HABERSAL.NET

Samsun Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı ve Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün, Çarşamba ilçesi Eğercili Mahallesi'ne Oltan Köleoğlu Enerji tarafından inşa edilmeye devam edilen biyokütle enerji santrali ile ilgili açıklama yaptı. Santral hakkında mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı verdiğini belirten ziraat oda başkanları, suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

AVCI,ÇAĞRI YAPTI

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, "Kanunla korunan Çarşamba Ovası'nın tam ortasına zehir kusan bir santrali dikiyorlar. Binlerce ton kül, tarım arazileri üzerine salınacak. Doğamız tarım arazilerimiz yok olacak. Santral ile ilgili açılan davada yürütmeyi durdurma kararı verildi. Santrale lisans verilmemiş. Buna rağmen inşaat tam gaz devam ediyor. Burada bir hukuksuzluk var. Bununla ilgili suç duyurusunda bulunduk. Samsun'da sorumlu kurumlara çağrı yapıyorum; Bu durumu görsünler, önlem alsınlar "dedi.

ERGÜN:İNŞAAT DEVAM EDİYOR

Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün, yaptıkları  suç duyurusunda ihmali olanların cezalandırılmasını talep ettiklerini belirtti. Lisans almayan ve mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı verdiği bir santralin inşaatının nasıl devam ettirilebildiğini soran Ergün, "Bir mahkemede yürütmeyi durdurma kararı verildi. Başka bir dava daha açıldı, oda devam ediyor. Böyle bir durumda inşaat devam ediyor. Buna aklımız almıyor. Burada bir hukuksuzluk var bunu görün "diye konuştu.

çarşamba santral terme ziraat odası ayvacık ziraat odası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
VİRÜS'TEN KORUNMAK İÇİN 10 ÖNERİ
VİRÜS'TEN KORUNMAK İÇİN 10 ÖNERİ
OTOBÜS DURAĞINA SIĞINAN KÖPEĞE SAHİP ÇIKTILAR
OTOBÜS DURAĞINA SIĞINAN KÖPEĞE SAHİP ÇIKTILAR