Advert

YANGINLA İLGİLİ AÇIKLAMA GELDİ. KAYMAKAM DİNÇER ‘ENDİŞE EDİLECEK BİR DURUM YOK’

Salıpazarı Kaymakamı Meriç Dinçer İlçede meydana gelen orman yangını ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu. Dinçer “Endişe edilecek bir durum yok”dedi.

YANGINLA İLGİLİ AÇIKLAMA GELDİ. KAYMAKAM DİNÇER ‘ENDİŞE EDİLECEK BİR DURUM YOK’
YANGINLA İLGİLİ AÇIKLAMA GELDİ. KAYMAKAM DİNÇER ‘ENDİŞE EDİLECEK BİR DURUM YOK’ HABERSAL.NET

Salıpazarı Kaymakamı Meriç Dinçer İlçede meydana gelen orman yangını ile ilgili  gazetemize açıklamalarda bulundu. Dinçer “Endişe edilecek bir durum yok”dedi.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Salıpazarı İlçesi Esatçiftliği Mahallesinde henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.Salıpazarı Orman İşletme ekipleri ve bölge halkı yangını söndürmek için çalışmalarını sürdürüyor.

YÜZDE DOKSAN KONTROL ALTINA ALINDI

Konu ile ilgili Habersal Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sait Kuzu’ya açıklamalarda bulunan Salıpazarı Kaymakamı Meriç Dinçer “İlçemiz Esatçiftliği Koçcuğaz mevkii ormanlık alanda henüz bilinmeyen bir nedenle çıkan orman yangını yüzde 90 kontrol altına alındı. Ormanlık alanda ağaçların değil gazel ve yüzeyde bulunan çalıların yandığı, örtü yangını dediğimiz bir olay söz konusudur. Yangından ormandaki ağaçlar etkilenmemiştir.

HAVADAN MÜDEHALEYE GEREK YOK

Endişe edecek bir durumun söz konu olmadığını söyleyen Kaymakam Dinçer “Yangının çıktığı andan itibaren konu sürekli takibimizde. Belediye Başkanımız Halil Akgül ile yangın alanına gidip gerekli tedibirin alınması için bütün önlemler alınmıştır. Örtü yangını tehlike arz etmediğinden havadan müdehaleye gerek duyulmamıştır.

ÇIKIŞ SEBEBİ ARAŞTIRILIYOR

Arazinin dik ve ulaşımın olmadığı  bölgede Salıpazarı Orman İşletme ekipleri arazözlerle ve bölge halkı ile birlikte yangını söndürme çalışmalarımız devam ediyor.Yangının çıkış sebebi ile ilgili ekiplerimiz gerekli çalışmaları sürdürmektedirler.

 

salıpazarı orman yangını kaymakam meriç dinçer
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KAVAKLILAR TİRİT GECESİNDE BULUŞTU
KAVAKLILAR TİRİT GECESİNDE BULUŞTU
‘CİNSİYETE DAYALI ŞİDDET’ KONUŞULDU
‘CİNSİYETE DAYALI ŞİDDET’ KONUŞULDU