Advert

ATAKUM BELEDİYESİNDE ALTYAPI VE RUHSAT ÜCRETİ ALNMIYOR

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi Başkanı Cemil Deveci, kırsal alanlarda kaçak yapılaşmayı önlemek için konut projesi hazırladıklarını, bu proje ile ilgili ise alt yapı ve ruhsat bedeli alınmayacağını açıkladı.

ATAKUM BELEDİYESİNDE ALTYAPI VE RUHSAT ÜCRETİ ALNMIYOR
ATAKUM BELEDİYESİNDE ALTYAPI VE RUHSAT ÜCRETİ ALNMIYOR HABERSAL

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi Başkanı Cemil Deveci, kırsal bölgelerde tarım ve hayvancılığın destekleneceği müjdesinin ardından kırsal alanlarda kaçak yapılaşmayı önleyecek bir projeyi de hayata geçireceklerini açıklayarak ikinci bir müjde verdi.

Atakum ilçesine bağlı kırsal yerleşim alanlarında kaçak ve sağlıksız yapılaşmayı önleyeceklerini ancak bunu yasakçı bir anlayış ile yapmayacaklarını söyleyen Başkan Cemil Deveci, köylerde hayata geçirmek üzere bir konut projesi hazırladıklarına dikkati çekti.

ALT YAPI VE RUHSAT BEDELİ ALINMAYACAK

Köylerde kaçak ve sağlıksız yapılaşmayı önlemek için yapılacak konut projesi ile ilgili bir kaç örnek çalışma hazırlandığını söyleyen Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, açıklamasında, "Köy yerleşik alanlarını planlıyoruz; köylerde kaçak ve sağlıksız yapılaşmayı önleyeceğiz ama yasakçı bir anlayışla değil. Köye yapılacak konut ve diğer müştemilatları projelendiriyoruz, bir kaç örnek proje hazırlıyoruz, proje bedeli, alt yapı ve ruhsat bedeli alınmayacak." dedi.

SAMSUN ATAKUM CEMİL DEVECİ RUHSAT
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KORE GAZİSİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
KORE GAZİSİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
BULDUĞU PARAYI ZABITA’YA TESLİM ETTİ
BULDUĞU PARAYI ZABITA’YA TESLİM ETTİ