Advert

EMNİYETTEN SERVİS ŞOFÖRLERİNE EĞİTİM

Salıpazarı’nda İlçe Emniyet Amirliği Trafik Tescil ve Denetleme Amirliğince servis şoförlerine eğitim verildi.

EMNİYETTEN SERVİS ŞOFÖRLERİNE EĞİTİM
EMNİYETTEN SERVİS ŞOFÖRLERİNE EĞİTİM HABERSAL.NET

Salıpazarı Trafik Tescil ve Denetleme Amirliğinde görevli Trafik Polisi Muammer Akbulat tarafından İlçe Emniyet Amirliği Toplantı Salonunda  verilen eğitim programına Okul Servis Taşımacaılığı yapan sürücüler katıldı.

Trafik Polisi Muammer Akbulat,  “Eğitim güvenle başlar. Güven, saygı ve sorumluluk gerektirir. Öğrenci taşıyan servis şoförü; saygılı, sorumlu, güvenli sürücülüğün yanı sıra yapmış olduğu işin pedagojik arka planını da bilendir.”dedi.

2019/2020 Eğitim Öğretim Yılında öğrenci taşıma işini üstlenen servis şoförlerine yönelik Salıpazarı İlçe Emniyet Amirliği’nce geçen yıllarda olduğu gibi Okul Servis Aracı Şoförlerinin Güvenli Sürücülük Farkındalığının Artırılmasına Yönelik Eğitimlere başlandı. Eğitim Öğretim yılı boyunca her ay periyodik olarak devam edecek olan eğitimlerin ilk periyodu on altı servis şoförünün katılımıyla gerçekleştirildi.

Katılımcılara Karayolları Trafik Kanunu ve Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği ile ilgili güncel mevzuatlar konusunda bilgilerin verildiği eğitimde Güvenli Sürüş ve Güvenli Sürüş İçin Sağlanması Gereken Şartlar ile Trafikte Çocuk Güvenliği konusu ele alındı.

Servis şoförlerinin de sorunlarının dinlendiği eğitim sonunda servis şoförlerine ve öğrencilere kazasız ve güvenli bir şekilde devam eden eğitim öğretim yılını tamamlayabilmek temennisinde bulunuldu.

salıpazarı emnitet trafif servis eğitim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KAVAKLILAR TİRİT GECESİNDE BULUŞTU
KAVAKLILAR TİRİT GECESİNDE BULUŞTU
‘CİNSİYETE DAYALI ŞİDDET’ KONUŞULDU
‘CİNSİYETE DAYALI ŞİDDET’ KONUŞULDU