BAŞKAN AKGÜL, “BORÇLARIN ERTELENMESİ ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR”

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, sel felaketi nedeni ile çiftçilerimizin Ziraat Bankasına ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarının ertelenmesi çalışmalarımız sürüyor”dedi.

BAŞKAN AKGÜL, “BORÇLARIN ERTELENMESİ  ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR”
BAŞKAN AKGÜL, “BORÇLARIN ERTELENMESİ  ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR” HABERSAL

Salıpazarı ve Terme İlçelerinde Ağustos ayında yaşanan sel selaketinde, tarım arazileri sular altında kalmış, özellikle fındık üreticileri mağdur olmuştu.

“ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR”

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, çiftçilerin Ziraat Bankasına ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarının ertelenmesi çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

“RAPORLAR BAKANLIKTA”

Başkan Akgül,  “Salıpazarı ve Terme ilçeleri “Genel hayata etkili” kararı ile felakette zarar gören vatandaşlarımız afetzede sayılmıştır. Felaketten hemen sonra hasar tespit çalışmaları yapılmış, hazırlanan raporlar ilgili bakanlıklara gönderilmiştir. En önemli konumuz çiftçilermizin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarının faizsiz olarak bir yıl veya daha fazla süreyle ertelenmesidir. Konuyu Terme Belediye Başkanımız Ali Kılıç’la yaptığımız Ankara temaslarında Samsun Milletvekillerimize ilettik.

“KONUNUN TAKİPÇİSİYİZ”

Borçların  ertelenmesi için Cumhurbaşkanlığı kararnamesi gerekiyor. Malumunuz son Barış Pınarı Harekatı ile Sayın Cumhurbaşkanımızın programı yoğun. O nedenle erteleme biraz gecikti. Ancak konunun takipçisiyiz. Bu gün yarın yeniden Ankara’ya giderek gerekli girişimlerde bulunacağız. Önemli olan çiftçilerimzin bu borçlarının faizsiz olarak ertlenmesidir. Zaten kamuoyunda da böyle bir beklenti var. İnşallah bu hafta içinde de bu konu çözülür ve çiftiçilerimiz rahat etmiş olur.

salıpazarı halil akgül ziraat bankası borç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
hasan     2019-10-23 Başkanım acele etmeyin, seneye filan erteletirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
530 BİN ÇİÇEK TOPRAKLA BULUŞTU
530 BİN ÇİÇEK TOPRAKLA BULUŞTU
MUHTARLAR DERNEK BAŞKANI HASAN YÜKSEL’İN BAYRAM MESAJI
MUHTARLAR DERNEK BAŞKANI HASAN YÜKSEL’İN BAYRAM MESAJI