RaDYo Player Yükleniyor...

SALIPAZARI’NDA ERTELENMEYEN ÇİFTÇİ BORÇLARI MECLİS GÜNDEMİNDE

İyi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar sel felaketi nedeni ile ertelenmeyen çiftçi borçlarını TBMM gündemine taşıdı.

SALIPAZARI’NDA ERTELENMEYEN ÇİFTÇİ BORÇLARI MECLİS GÜNDEMİNDE
SALIPAZARI’NDA ERTELENMEYEN ÇİFTÇİ BORÇLARI MECLİS GÜNDEMİNDE HABERSAL.NET

Salıpazarı ve Terme İlçelerinde yaşanan sel felaketinden sonra çiftçilerimizin, esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın ertelenmeyen kredi borçlarını TBMM Gündemine taşıyarak, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın yazılı olarak cevaplaması için soru önergesi verdik.

Önergede  şu sözlere yer verildi:

Salıpazarı ve Terme İlçelerimizde Ağustos ayı içinde sel felaketi meydana gelmiş ve bu sel felaketinde, çok sayıda köprü, ev, işyeri ve ekili alan zarar görmüştü. Çiftçilerimiz, esnaflarımız ve vatandaşlarımız zararlarının karşılanmadığını belirterek, Bankalar, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ile Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği gibi kurum ve kuruluşlar için borç ertelemesinin de yapılmadığından yakınmaktadır.

Bu bilgiler ışığında;

1.Salıpazarı ve Terme İlçelerimizde sel felaketinden zarar gören kesimlere yönelik bugüne kadar her hangi bir çalışma yapılmış mıdır? Yapılmış ise bu çalışmalar nelerdir?

2.Salıpazarı ve Terme İlçelerimizde sel felaketinde zarar gören çiftçilerimiz, esnaflarımız ve vatandaşlarımız; Bankalar, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ile Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği gibi kurum ve kuruluşlara olan borçlarını faizsiz olarak ertelemeyi düşünüyor musunuz? Bu konuda her hangi bir çalışmanız var mıdır?

3.Ayrıca, sel felaketi sırasında yıkılan evler, işyerleri ve köprüler ile sel felaketine neden olan dere yatakları konusunda bugüne kadar her hangi bir çalışma yapılmış mıdır? Yapılmış ise bu çalışmalar nelerdir? 

iyi parti samsun bedri yaşar salıpazarı terme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OTOBÜS DURAĞINA SIĞINAN KÖPEĞE SAHİP ÇIKTILAR
OTOBÜS DURAĞINA SIĞINAN KÖPEĞE SAHİP ÇIKTILAR
"CAMİ-ENGELLİ BULUŞMASI"