"Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Borçları da Ertelenmeli!"

Samsun Milletvekili Erhan Usta, Salıpazarı ve Terme’de çiftçinin, Ziraat Bankasına ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borcunun ertelenmesi gerektiğini söyledi.

HABERSAL

Geçtiğimiz günlerde bölgede işverenlerin SGK’ya olan prim borçlarının ertelendiği duyurulmuştu. Usta, sosyal medya aracılığıyla paylaştığı mesajda, bu adımın çiftçi borçlarının yoğun olarak ödeneceği ekim ayı öncesinde, bir an önce atılması gerektiğini aksi halde çiftçilerin tarlalarını yok pahasına satmak durumunda kalacağını söyledi. Usta’nın açıklaması şu şekilde:

Çiftçinin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifi Borçları da Ertelenmeli

Salıpazarı ve Terme ilçelerimizde meydana gelen, maddi zarara sebep olan sel felaketi nedeniyle işverenlerin SGK prim borçları ertelenmiştir. Fakat çiftçimizin, Ziraat Bankasına, Tarım-Kredi Kooperatiflerine olan borçlarının ertelenmesiyle ilgili herhangi bir adım atılmamıştır.

Tarlalar Satılmadan Bir An Önce Adım Atılmalı

Hükümetten bu yönde bir adım gelmemesi durumunda; çiftçilerimiz, bu borçlarını ödemek için tarlalarını yok pahasına satmak durumunda kalacaktır. Çiftçimiz, özellikle ekim ayı öncesi, yetkililerden müjdeli haber beklemektedir. Bu adımın bir an önce atılmasını talep ediyoruz.

SAMSUN ERHAN USTA AFET BORÇ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
530 BİN ÇİÇEK TOPRAKLA BULUŞTU
530 BİN ÇİÇEK TOPRAKLA BULUŞTU
MUHTARLAR DERNEK BAŞKANI HASAN YÜKSEL’İN BAYRAM MESAJI
MUHTARLAR DERNEK BAŞKANI HASAN YÜKSEL’İN BAYRAM MESAJI