Santrale tepki büyüyor! SAMKON Genel Başkanı Gümüş firma yetkililerine seslendi

Samsun'un Çarşamba Ovası'na kurulacak olan biyokütle enerji santraline Samsun halkının yanı sıra, birçok kuruluştan tepki geliyor. SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, firma yetkililerine seslendi.

Santrale tepki büyüyor! SAMKON Genel Başkanı Gümüş firma yetkililerine seslendi
Santrale tepki büyüyor! SAMKON Genel Başkanı Gümüş firma yetkililerine seslendi HABERSAL

Çarşamba Ovası'na kurulacak olan biyokütle enerji santraline her geçen gün tepkiler artıyor. Vatandaşlar tepkili olurken Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Samsun Valiliği santralin bir sakıncası olmadığını açıkladı. Konuya ilişkin tepkisini ortaya koyan SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, 3 konuya değinerek firma yetkililerin gerekli açıklamaları yapmasını istedi.

Sezgin Gümüş açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Bir süredir; kuzey iç Anadolu ile bütün karadenizi besleyen ve milyonlarca yılda oluşan alüvyon ova niteliği taşıyan ÇARŞAMBA ovasına kurulacak termik santral Samsun gündemini meşgul etmektedir... Bu konuda Samsun ahalisi haklı olarak son derece tedirgin iken yetkililerden tatmin edici bir açıklama yapılamamıştır... Ortalıkta bir yığın bilgi kirliliği dolaşmakta ve bu işin akıbetinin hayır mı yoksa şer mi olduğu bilinmemektedir...

Bu süreçte bu yatırımın nev-i cinsinin ve yatırımcı firmanın bilinmesi için yetkililerden isteğimiz:

1-yapılan bu ihalenin şartnamesinin kamuoyu ile paylaşılması

2-bu ihaleyi alan firma bilgilerinin kamuoyu ile paylaşılması

3- bu yatırım için neden Çarşamba ovası tercih edildi?"

ÇALINMADIK KAPI BIRAMAYACAĞIZ


"konfederasyonumuz yetkili organları Samsun için hayati önem arzeden bu konu ile ilgili İstanbul üniversitelerindeki bilim çevrelerinden destek alarak bahsi geçen termik santralin kurulmasının faydaları ve zararları ile ilgili bir rapor hazırlayacak ve siz kıymetli Samsun kamuoyu ile paylaşacaktır... rapor sonucunda menfi bir karar çıkması halinde bir STK ve lobi yapılanması olarak  hiçbir partinin yan kuruluşu olmadan, Samsun’un menfaatlerinin yanında çekinmeden durarak gereken her adımı atacağımızı ve çalınmadık kapı bırakmayacağımızı"

çarşamba santral sezgin gümüş samkon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
530 BİN ÇİÇEK TOPRAKLA BULUŞTU
530 BİN ÇİÇEK TOPRAKLA BULUŞTU
MUHTARLAR DERNEK BAŞKANI HASAN YÜKSEL’İN BAYRAM MESAJI
MUHTARLAR DERNEK BAŞKANI HASAN YÜKSEL’İN BAYRAM MESAJI