Advert

ÜRETİCİ EMEĞİNİN KARŞILIĞINI ALAMIYOR

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, "Hükümetin şu ana kadar izlemiş olduğu hesapsız, kitapsız ve plansız tarım politikaları ülkemizde ne yazık ki en çok üretici kesimi etkilemektedir. Ülkemizde üreticiler artık, alın terinin karşılığını alamaz hale gelmiştir" dedi.

ÜRETİCİ EMEĞİNİN KARŞILIĞINI ALAMIYOR
ÜRETİCİ EMEĞİNİN KARŞILIĞINI ALAMIYOR HABERSAL.NET

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, uygulanan yanlış tarım politikaları nedeniyle üreticinin zor durumda olduğunu ifade etti. Yaşar, "Ülkemizde üreticiler artık, alın terinin karşılığını alamaz hale gelmiştir" dedi.

HAYAL KIRIKLIĞI YAŞADILAR

Fındık ve ayçiçeğinde ciddi sorunlar yaşandığını dile getiren Yaşar, "Cumhurbaşkanı tarafından 26 Temmuz 2019 tarihinde 17 lira olarak açıklanan kabuklu fındık fiyatları piyasada maalesef 14.5 liraya kadar düşerken, Tarım ve Orman Bakanı tarafından 8 Ağustos 2019 tarihinde 2.5 lira olarak açıklanan ayçiçeğinin fiyatı da yine piyasada 2.12 liraya kadar düşmüştür. Bu yıl da üreticilerimiz, binbir zahmetle ve masrafla üretmiş oldukları fındık ve ayçiçeğini açıklanan fiyatların altındaki düşük fiyatlara tüccara satmıştır. Böylece, fındık ve ayçiçeği üreticisi bu yılda hayal kırıklığı yaşamıştır" diye konuştu.

ÇELTİK ÜRETİCİSİ DE MAĞDUR

Yaşar, benzer sorunları çeltik üreticisinin de yaşadığını savunarak, "Hükümet, şu ana kadar taban fiyatları açıklamayarak, bir hayal kırıklığı da çeltik üreticilerimize yaşatmaya başlamıştır. Hasat dönemine çok az bir süre kalmıştır. Çeltik taban fiyatlarının biran önce açıklanması ve iyi bir taban fiyatı açıklanması konusunda hükümeti buradan tekrar uyarıyoruz.  Bu yıl inşallah, taban fiyat hasat öncesi açıklanır ve üreticilerimizin alın terinin ve emeğinin karşılığı alacakları bir fiyat olur" ifadelerine yer verdi.

samsun iyi parti fındık ayçiçeği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KAVAKLILAR TİRİT GECESİNDE BULUŞTU
KAVAKLILAR TİRİT GECESİNDE BULUŞTU
‘CİNSİYETE DAYALI ŞİDDET’ KONUŞULDU
‘CİNSİYETE DAYALI ŞİDDET’ KONUŞULDU