Advert

SALIPAZARI’NDA İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI.

Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na Salıpazarı Milli Eğitim Müdürü Ali Savaş tarafından çelenk konuldu.

SALIPAZARI’NDA İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI.
SALIPAZARI’NDA İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI. HABERSAL.NET

Bereket İlkokulu’ndadevam eden kutlamada konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Savaş, yeni eğitim-öğretim yılının sağlık, mutluluk ve başarılar getirmesini dilerim.”dedi.

Savaş yaptığı konuşmada;

Yeni öğretim yılının umut dolu, sağlıklı ve başarılı bir yıl olmasını dilerim.her eğitim yılı başında, sanki öğretmenliğe yeni başlıyormuş gibi büyük bir heyecan ve sevinç duyarız. Tıpkı bu sene aramıza katılan öğrencilerimiz gibi Sizin de aynı heyecanı ve mutluluğu duyduğunuza inanıyorum.Bu heyecanı duymak, bu şansa sahip olmak gerçekten bir ayrıcalık. Bundan dolayı sizin adınıza mutluluk duyarken, aynı zamanda sizin sahip olduğunuz bu eğitim şansına sahip olamayan ülkemizdeki ve dünyadaki çocuklar adına da üzüntü duymaktayım. Bu bakımdan sahip olduğunuz bu şansın kıymetini bilip kendinizi ve ülkemizi iyi yerlere taşıyacak örnek şahsiyetler olacağınıza inanıyorum.Bu şansınızı değerlendirirken öncelikle Atatürk İlkelerine bağlı kalmalısınız. Ülkemizin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimsemelisiniz. Bu değerleri koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, insan haklarına saygılı bireyler olarak sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getiren yurttaşlar olmalısınız.

Her şey gelişmekte ve değişmektedir. Eğitim sistemleri ve yöntemleri değişir, bilim değişir, teknikler değişir, teknoloji değişir ve gelişir; ama değişmeyen bir şey vardır; o da insani değerlerdir. Size düşen görevse, bu değerleri taşımak, sahip çıkmak ve yaymaktır. Sizler, öğrenim gördüğünüz süre boyunca pek çok şey öğreneceksiniz; ama önemli olan sadece öğrenmek değildir; Öğrendiklerinizi hayata geçirmek ve onu davranış haline getirmektir.

Bu yüzden her biriniz bizim için çok kıymetlisiniz, bizim refahımız, huzurumuz, zenginliğimiz yani geleceğimizsiniz.Sizler bir zorlukla karşılaştığınızda asla bırakmayın, başarmak bir taş ustası misali başarısı en son vuruşunda değil, bütün vuruşlarının toplamında gizlidir ve her durum olay sizin daha iyiyi yapmanız için bir fırsattır.Sevgili çoçuklar Başarılarınız bahar yağmurları kadar bol olsun.”dedi.

Düzenlenen programa Salıpazarı Kaymakamı Meriç Dinçer,Belediye Başkanı Halil Akgül,İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay, İlçe Emniyet Amiri İbrahim Özden, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Savaş, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

 

SALIPAZARI İLKÖĞRETİM HAFTASI ALİ SAVAŞ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KAVAKLILAR TİRİT GECESİNDE BULUŞTU
KAVAKLILAR TİRİT GECESİNDE BULUŞTU
‘CİNSİYETE DAYALI ŞİDDET’ KONUŞULDU
‘CİNSİYETE DAYALI ŞİDDET’ KONUŞULDU