Advert

SELİN BİLANÇOSUNU AÇIKLADI

Sürdürülebilirlik Şehircilik Toplantısı’nda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Salıpazarı ve Terme ilçelerinde meydana gelen sel felaketine yaklaşık 400 milyon TL maddi zarar olduğunu açıkladı.

SELİN BİLANÇOSUNU AÇIKLADI
SELİN BİLANÇOSUNU AÇIKLADI HABERSAL

Samsun'un ev sahipliğini yaptığı  Sürdürülebilir Şehircilik Toplantısı'nda konulşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir  Salıpazarı ve Terme’de yaşanan sel felaketine değindi.

ÇOK DİKKATLİ DAVRANIYORUZ

Tarım topraklarının zarar gördüğünü belirten Başkan Demir, "İki insanımızı kaybettik. Allah'tan bir kez daha rahmet diliyorum. Bütün alt yapı, anında felç oldu. Sanki geçmişte hiç yerleşim kurulmamış bir hale geldi. Tarım toprakları aktı gitti. Şuan 70’e yakın makineyle hasarları gideriyoruz. İnsanlar günlük yaşamlarına döndüler ama onları şimdi rehabilite etme noktasında, bir daha böyle acıların ve kayıpların yaşanmaması adına farklı proje ve planlama çalışmalarına başladık. 400 milyon TL’ye yakın maddi zarar var. Böyle büyük felaketin yaşanmaması adına yapılacak yatırım ise 200-300 milyon TL civarında. Bu yüzden yapılacak alt yapı çalışmalarına büyük önem veriyor, çok dikkatli davranıyoruz. Kentsel dönüşüm konusunda özellikle sanayi alanlarımıza ilişkin proje çalışmalarımız devam ediyor. Samsun'un, gelecekte çok ciddi projelere ve çalışmalara imza atıldığı farklı bir şehir haline geleceğini ön görüyoruz" diye konuştu.

SAMSUN MUSTAFA DEMİR SALIPAZARI TERME
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KORE GAZİSİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
KORE GAZİSİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
BULDUĞU PARAYI ZABITA’YA TESLİM ETTİ
BULDUĞU PARAYI ZABITA’YA TESLİM ETTİ