Advert

YUSUF ZİYA YILMAZ " HALKIMIZIN YANINDAYIZ"

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Salıpazarı ve Terme ilçelerinde etkili olan sağanak sonrasında oluşan sel ve heyelan bölgelerinde incelemelerde bulundu.

YUSUF ZİYA YILMAZ
YUSUF ZİYA YILMAZ HABERSAL.NET

Salıpazarı ve Terme ilçelerinde sağanak sonrasında sel ve taşkınlar meydana geldi. Salıpazarı ilçesinde iki vatandaş  yaşamını yitirirken bir çok ev ve işyeri sular altında kaldı. Yaşanan sel felaketi nedeniyle geçmiş olsun, can kayıpları nedeniyle başsağlığı dileklerini ileten AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Salıpazarı İlçesi'nde Belediye Başkanı Halil Akgül, AK Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman ile birlikte bölgede incelemelerde bulundu.

Bölgeyi yakından bilen Yılmaz, yürütülen çalışmalar ve önlemler hakkında bilgi aldı, ilgililerle istişarelerde bulundu.

"AİLELERE BAŞSAĞLIĞI "

Salıpazarı ilçesindeki çalışmaların ardından Yılmaz, köprüden geçmeye çalışırken sel sularına kapılarak hayatını kaybeden Ahmet Yıldız ile heyelanda göçük altında kalıp kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Bilal Arslan'ın ailesine taziye ziyareti gerçekleştirdi. Ailelere başsağlığı dileklerini ileten Yılmaz, acılarını paylaştı.

"DEVLET TÜM İMKANLARIYLA SEFERBER OLDU"

Sağanağın hemen ardından devletin tüm ilgili kurumlarının vakit kaybetmeden anında müdahalede bulunarak çalışma başlattığını anımsatan Milletvekili Yılmaz, Salıpazarı ve Terme ilçesinde büyük bir afet yaşandığını devletin, kendilerinin her zaman vatandaşların yanında olduğunu söyledi.

Yaraların kısa sürede sarılması, ek önlemlerin alınması için yoğun bir çalışmanın devam ettiğini ifade eden Yılmaz, " Tüm hemşehrilerimize yeniden geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Afette en büyük acımız iki vatandaşımızın hayatını kaybetmesi oldu. Maddi hasarlar bir şekilde telafi edilir ama can kayıplarımız yüreğimizi yaktı.

Yoğun yağış bilgisinin geldiği andan itibaren tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız bölgede büyük bir çalışma gerçekleştirdi. Halen yaraların sarılması için çalışmalar sürüyor. Halkımızla el ele vererek bu yaralarda kısa sürede sarılacaktır. Bizler halkımızla biriz, yanlarındayız.

samsun yusuf ziya yılmaz salıpazarı sel halil akgül
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KAVAKLILAR TİRİT GECESİNDE BULUŞTU
KAVAKLILAR TİRİT GECESİNDE BULUŞTU
‘CİNSİYETE DAYALI ŞİDDET’ KONUŞULDU
‘CİNSİYETE DAYALI ŞİDDET’ KONUŞULDU