Advert

ÖZDEMİR “HÜKÜMET, YAPTIĞI TEKLİFLE SENDİKALARI YOK SAYMIŞTIR”

020-2021 yıllarına yönelik toplu sözleşme görüşmelerinde 11 hizmet kolunda oluşturulan komisyonlardan gelen öneriler ve değerlendirmesi belirsizliğini korurken maaş zammına dair hükümet kanadından memurları şok eden bir teklif geldi.

ÖZDEMİR “HÜKÜMET, YAPTIĞI TEKLİFLE SENDİKALARI YOK SAYMIŞTIR”
ÖZDEMİR “HÜKÜMET, YAPTIĞI TEKLİFLE SENDİKALARI YOK SAYMIŞTIR” HABERSAL.NET

Hükümetin, 2020 yılı ilk 6 ay için yüzde 3,5 ikinci 6 ay için yüzde 3; 2021 yılı ilk 6 ay için yüzde 3, ikinci 6 ay için yüzde 2,5 zam teklifinde bulunması memurlar için tam bir hayal kırıklığı oldu.

Konuya ilişkin olarak açıklama yapan Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Yusuf Özdemir, zammın kabul edilemez bulunduğunu belirterek şunları söyledi:

Biz Yetkili Sendikanın teklifini dahi az bulur içinden geçtiğimiz ekonomik, siyasal ve yaşanılan konjonktürel krizler nedeniyle anlayış gösterirken hükumetin sendikalardan gelen zam teklifine verdiği cevap müzakare edilebilir düzeyde dahi değildir.

Memurlar, işçilere yapılan zammın yarısına dahi layık görülmezken bırakın işçileri hükumet kendi açıkladığı 14,6’lık enflasyon tahminini dahi müzakere masasına getiremedi.

Biz bu teklifte yetkili sendikanın sahip olduğu gücü iktidara hissettirmek konusunda sıkıntılarının olduğunu düşünüyoruz. Bu güne kadar hükumete her konuda destek olan Memur Sen’in zam talebine karşılık sunulan bu teklif açıkça görülmektedir ki Yetkili Sendikanın bypass edilmesi, kendi üyeleri nazarında küçük düşürülmesinden başka bir şey değildir.

Düşen cari açık, faiz ve döviz karşısında artan refah düzeyine rağmen memura verilmeyen pay, hükumetin Memur Sen ile birlikte sendikal gücü kırma, en azından ciddiye almadığı inancını hatıra getirmektedir. Yetkili sendikanın aymaz tutumu nedeniyledir ki müzakere masasına böyle bir teklif getirilebilmektedir. Din Bir Sen olarak yapılan teklifi kesinlikle kabul etmiyor, hükumetin getirdiği teklifin acilen revize edilmesi beklentimizi kamuoyuna deklere ediyoruz.

DİN-BİR-SEN YUSUF ÖZDEMİR SENDİKA HÜKÜMET
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KAVAKLILAR TİRİT GECESİNDE BULUŞTU
KAVAKLILAR TİRİT GECESİNDE BULUŞTU
‘CİNSİYETE DAYALI ŞİDDET’ KONUŞULDU
‘CİNSİYETE DAYALI ŞİDDET’ KONUŞULDU