Advert

ÇARŞAMBA’NIN SİMGELERİ SERGİLENİYOR

Çarşamba’nın simgesi olan Çarşamba Yumurta Topuk Ayakkabısı ve 8 Köşe Kasketi’nin maketi Çarşamba Zübeyde Hanım Meydanı’nda bulunan Emirgan Park’a yerleştirildi.

ÇARŞAMBA’NIN SİMGELERİ SERGİLENİYOR
ÇARŞAMBA’NIN SİMGELERİ SERGİLENİYOR HABERSAL.NET

Tüm şehirlerde olduğu gibi Çarşamba’nın simgelerinin de sergilenmesi gerektiğini dile getiren Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Samsun Esnaf Odaları Başkanımız Sayın Hacı Eyüp Güler’in daha önce böyle bir talebi olmuştu. Biz de Çarşambamızın simgelerinin sergilenmesi adına Samsun Büyükşehir Belediyemizin kademsinde Çarşambamızın simgesi olan yumurta topuk ayakkabı ve 8 köşe kasketin maketini yaptırdık. Mübarek Kurban Bayramı öncesinde de Zübeyde Hanım Meydanı’na bu maketi yerleştirdik. Şehir dışından memleketine tatile gelen vatandaşlarımız hem şehrin simgesini görürler hem de fotoğraf çektirirler. İnşallah insanlarımızın da muhafazası ile uzun yıllar boyunca bu maket burada kalır” şeklinde konuştu.

“MİNYATÜR HEDİYELİK EŞYALARDA YAPILACAK”

Çarşamba Yumurta Topuk Ayakkabısı ve 8 Köşe Kasketi’nin hediyelik eşyalarını da yaptıracaklarını dile getiren Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Çarşamba Kunduracılar Odası Başkanı Osman Aydın ile konu ile alakalı bir görüşme sağladık ve minyatür hediyelik ayakkabı ve kasket üretimi ve magnet üretimi yapılarak hem Çarşamba’nın tanıtımı hem de Çarşamba kültürünün yaşatılmasının iyi olacağı fikrinde buluştuk ve bu yönde de çalışmalarımız var. Ayrıca bu maketlerden Samsun-Ordu karayoluna da yerleştirerek Çarşamba’dan karayolu ile geçen insanların da Çarşamba’nın simgelerini 

çarşamba ayakkabı kasket halit doğan simge
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KAVAKLILAR TİRİT GECESİNDE BULUŞTU
KAVAKLILAR TİRİT GECESİNDE BULUŞTU
‘CİNSİYETE DAYALI ŞİDDET’ KONUŞULDU
‘CİNSİYETE DAYALI ŞİDDET’ KONUŞULDU