Advert

ERHAN USTA’DAN FINDIK ÇIKIŞI 'STOKÇULARI ZENGİN ETMEYELİM'

Samsun Milletvekili Erhan Usta, Tarım Bakanı Pakdemirli'ye 'yeni sezon fındık fiyatını' sordu, "Fındık üreticinin elinden çıktıktan sonra açıklanan fiyat ancak stokçuları ve ihracatçı yabancı firmayı zengin eder" dedi.

ERHAN USTA’DAN FINDIK ÇIKIŞI 'STOKÇULARI ZENGİN ETMEYELİM'
ERHAN USTA’DAN FINDIK ÇIKIŞI 'STOKÇULARI ZENGİN ETMEYELİM' HABERSAL.NET

Samsun Milletvekili Erhan Usta, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye yönelik yazılı soru önergesini TBMM Başkanlığı'na sundu.

2019 yılı fındık fiyatlarını gündeme alan Erhan Usta, "2019 yılında TMO tarafından fındık alımı yapılacak mıdır? Bu sene fiyat ne zaman açıklanacaktır? Üreticiyi mağdur etmeyecek bir fiyat açıklanacak mıdır? Açıklayacağınız fiyatta artan üretim maliyetlerini dikkate alacak mısınız?" şeklindeki üç soruyu Bakan Pakdemirli'nin cevaplamasını istedi.

TMO DEVREDE OLMALIDIR

Geçtiğimiz yıl fındık fiyatının hem çok geç açıklanması hem de açıklanan 14 TL'lik fiyatın dolar kuru kaynaklı maliyet artışlarını telafi edecek ölçüde olmaması sebebiyle  üreticinin mağdur olduğuna dikkat çeken Erhan Usta, önergesinde şu görüşlere yer verdi;  "Bir an önce 2019 yılı için üreticimizi hem girdi maliyetleri açısından hem de bir tüketici olarak satın alma gücü açısından mağdur etmeyecek bir fiyat açıklanmalıdır. TMO bir an önce piyasada fiyat oluşumunda görev üstlenmelidir. Ürün üreticinin elinden çıktıktan sonra açıklanan fiyat ancak stokçuları ve ihracatçı yabancı firmayı zengin eder."

samsun erhan usta tbmm fındık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KAVAKLILAR TİRİT GECESİNDE BULUŞTU
KAVAKLILAR TİRİT GECESİNDE BULUŞTU
‘CİNSİYETE DAYALI ŞİDDET’ KONUŞULDU
‘CİNSİYETE DAYALI ŞİDDET’ KONUŞULDU