RaDYo Player Yükleniyor...

MİLLETVEKİLİ KEMAL ZEYBEK, AVUT’TA KONUŞTU

Hıdrellez şenliğine katılan CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, 'Hıdırellez bayramı, kardeşlik ve dayanışma bağlarımızı kuvvetlendirmek için çok önemli' dedi.

MİLLETVEKİLİ KEMAL ZEYBEK, AVUT’TA KONUŞTU
MİLLETVEKİLİ KEMAL ZEYBEK, AVUT’TA KONUŞTU habersal.net

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Samsun Salıpazarı ilçesi Avut Mahallesi’nde geleneksel olarak düzenlenen Hıdırellez şenliğine katıldı.

“İNCİNSEN DE İNCİTME”

Programda konuşan CHP’li Zeybek, “Anadolu’da asırlardır yaşatılmış gelenek, görenek ve kültürümüzün yaşatılması, gelecek kuşaklara aktarılması önemli sorumluğumuzdur.  Kültürümüzün geliştirilmesi, geleceğe aktarılması için birlik olacağız. Kültürümüzün gelecek kuşaklara taşınması için elimizden gelen her türlü dayanışmayı yapmalıyız. Ekonomik sebeplerle büyük kentlere göçmüş ve oralarda doğmuş insanların kültürlerini yaşamak, yakınlarını görmek için Hıdırellez etkinliklerinde Avut Mahallesi’ne geldiklerini görüyoruz.  Hıdırellez bayramı; çevre halkı için dayanışma ve kaynaşma kültürünü yaşatmak, geleceğe aktarmak için önemli bir gündür. Bu kültürde insanlar, Hacı Bektaş-ı Veli’nin, ‘İncinsen de incitme’ sözünü kendilerine rehber edinmişlerdir. Kültürümüzün yaygınlaştırılarak geleceğe aktarılması, kardeşlik ve dayanışma bağlarımızı da kuvvetlendiriyor. Sizlerin de bunu yapmaya çalıştığını görüyorum.

 Avut Mahallesi Hıdırellez etkinliğine katılan herkesin bu anlamlı gününü kutluyor ve gönüllerince eğlenmelerini diliyorum. Ürünlerinizin bol, kazancınızın bereketli olduğu bir yıl temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

chp samsun kemal zeybek avut
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OTOBÜS DURAĞINA SIĞINAN KÖPEĞE SAHİP ÇIKTILAR
OTOBÜS DURAĞINA SIĞINAN KÖPEĞE SAHİP ÇIKTILAR
"CAMİ-ENGELLİ BULUŞMASI"